Validni web
ČLÁNEK
Vybojovaná výhra nad HC Klatovy 4:3
Komentář k utkání s HC Klatovy
Domácí měli bleskový nástup do utkání, hned za 51 vteřin při signalizovaném vyloučení se prosadil individuálně Hanzl a otevřel skóre utkání. Vedoucí gól domácí povzbudil a tak byly k vidění další šance. Hosté postupně hru vyrovnali a ve 13.minutě po chybě na obranné modré čáře srovnal stav na 1:1 Maxa. Úvod druhé třetiny opět vyšel domácím, při přesilové hře zakončil ukázkovou kombinaci opět Hanzl a domácí tak znovu vedli. Za necelé tři minuty nato bylo opět srovnáno, hosté rovněž využili přesilovku, vyražený puk vrátil do sítě Šanda. Domácí to nedeprimovalo a ve 29.minutě byli potřetí v utkání ve vedení, Štverák u tyče protlačil puk do branky. Hosté přidali a obrana domácích se měla co ohánět. Vedení domácí do přestávky neudrželi, neboť pouhých 10 vteřin před sirénou Mužík od modré prostřelil Trnku a do kabin se šlo se stavem 3:3. Na začátku poslední třetiny se domácím naskytla velká příležitost k vstřelení branky. Nejprve byl na 5 minut vyloučen Kuželík a minutu poté další klatovský hráč na 2 minuty. Dvouminutová přesilovka pět na tři domácím vůbec nevyšla a hostujícího brankáře téměř neohrozili. Hosté dlouhé oslabení přežili a to je psychicky posílilo do dalších minut. Začali se usilovně tlačit před domácí branku, měli šance, ale nic nevyužili. Šest minut před koncem získali hosté přesilovku, ale Štverák vypíchl puk a jel sám na branku hostí. Při nájezdu byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení, které Hanzl zkušeně proměnil ve vítězný gól utkání. V nervózním závěru se více nehrálo, rozhodčí udělil několik vyšších trestů, došlo i na přeměření hole. Posledních 51 vteřin hráli hosté bez brankáře s šesti hráči v poli, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Domácí tým si vybojované vítězství zasloužil a jistě k němu přispěla i nová klubová hymna.
Summary zápasu
Hráno: 11.10.2006
Výsledek: 4:3(1:1,2:2,1:0)
Sled branek: 00.51 (1:0) Hanzl, 12.34 (1:1) Maxa (Švík), 22.38 (2:1) Hanzl (Ptáček, Klement), 25.16 (2:2) Šanda (Pavlis), 28.41 (3:2) Štverák (Slavík), 39.50 (3:3) Mužík (Špaček), 54.22 (4:3) Hanzl (trestné střílení)
Sestava Teplic: Trnka - Gill, Mouka, Pusch, Klement, Třeštík, Jurčík - Slavík, Štverák, Kuchta - Ptáček, Kožnar, Hanzl - Bauer, Delveris, Zámečník - Neč, Kuklík
Vyloučení: 11:10, navíc Mouka 5 + do konce, Švík 5 + do konce, Kuželík 5 + do konce, Fiala 10 + do konce
Přesilovky: 1:2