Validni web
ČLÁNEK
Zasloužené vítězství nad HC Klatovy 7:4
Komentář k utkání s HC Klatovy
Dnešní utkání slibovalo zajímavou podívanou, neboť oba týmy v minulém kole vyhrály. Úvod utkání odstartoval střelecké dostihy, hned za minutu a půl se hosté zásluhou Maxy dostali do vedení, brance předcházela chyba domácích na modré čáře. Tepličtí ale dokázali rychle odpovědět, když David Bauer se prodral po pravé straně a ideálně připravil puk před bránu pro Antonína Hanzla a ten bezpečně skóroval. Hned nato hráli domácí první přesilovku, ale mohli při ní dvakrát inkasovat, naštěstí Martin Bílek napravil chyby svých spoluhráčů. Hosté se svoji první přesilovkou naložili lépe. Usadili se v obraném pásmu Teplic, při jednom zásahu Jiří Švejda zlomil hůl a Klatovy díky Dorňákovi získali opět vedení 1:2. Hra pak byla přerušována rozhodčím, který vylučoval na obou stranách, navíc hostující Bednář vyfasoval osobní desetiminutový trest. V 16. minutě při hře čtyři na čtyři se skóre během 20 vteřin dvakrát měnilo. Nejprve se Antonín Hanzl dostal sám před brankáře hostí, položil si jej na led a s přehledem zasunul puk do sítě. Hosté šli vzápětí znovu do vedení zásluhou Kepla. Od druhé třetiny pozměnil trenér Mareš složení druhého a třetího útoku. Ze hry odstoupil Aleš Zahálka, do třetí řady se přesunul Jan Závada a do hry naskočil Maris Delveris. Tento tah se domácím velice vyplatil. Hned při prvním naskočení na led Maris Delveris chytře usměrnil do sítě přihrávku Lukáše Kuchty a bylo opět srovnáno na 3:3. Domácí od této chvíle začali hosty přehrávat, vytvářeli si slibné brankové příležitosti a ve 31. minutě se dostali poprvé v utkání do vedení, když po závaru před klatovskou brankou se nejlépe orientoval Jiří Švejda. I poté byla hra v režii domácího týmu a jen nepřesné zakončování znamenalo, že se skóre neměnilo. Nástup do třetí třetiny domácím opět vyšel a ve 43. minutě trefil David Bauer horní roh klatovské branky a domácí vedli 5:3. Hosté odpověděli za 40 vteřin, nepokrytý Bednář snížil na rozdíl jediného gólu. Chvíli se zdálo, že hosté se ještě pokusí o zvrat, jenže tepličtí hráči to nepřipustili. V 48. minutě dostal puk do jízdy Maris Delveris a trefil přesně nahoru - 6:4. Klatovští hráči začali faulovat a domácí během chvilky dostali možnost dvojnásobné přesilovky. Před brankou hostí rozehráli kombinaci, po které se dostal do ideální šance Lukáš Kuchta, ale téměř neuvěřitelně nedal. Vynahradil si to však o chvíli později, kdy po souhře s Ondřejem Klementem připravili pozici pro Marise Delverise, který tak zaznamenal svojí dnešní třetí branku a stanovil konečný výsledek 7:4. V posledních deseti minutách se hosté sice snažili o zkorigování stavu, jenže domácí si závěr utkání bezpečně pohlídali. Do hry se ve třetí třetině dostal také po delší době Karel Kuklík, jenž nahradil Petra Neče. Vítězství je naprosto zasloužené a při ještě lepší koncovce mohlo být i dvouciferné.
Summary zápasu
Hráno: 10.01.2007
Výsledek: 7:4(2:3,2:0,3:1)
Sled branek: 01.34 (0:1) Maxa (Kuželík), 02.13 (1:1) Hanzl (Bauer), 10.24 (1:2) Dorňák (Maxa, Fiala), 15.42 (2:2) Hanzl (Švejda), 16.02 (2:3) Kepl, 21.23 (3:3) Delveris (Kuchta), 30.38 (4:3) Švejda (Mouka, Hanzl), 42.47 (5:3) Bauer (Gill), 43.27 (5:4) Bednář (Švík, Maxa), 47.25 (6:4) Delveris (Kuchta, Mouka), 49.40 (7:4) Delveris (Kuchta, Klement)
Sestava Teplic: Bílek - Gill, Mouka, Třeštík, Klement, Brabec, Hajný - Bauer, Hanzl, Švejda - Závada, Štverák, Kuchta - Ptáček, Neč, Zahálka - Delveris, Kuklík
Vyloučení: 7:9, navíc klatovský Bednář 10 minut nesportovní chování
Přesilovky: 1:1