Validni web
ČLÁNEK
Po divokém průběhu výhra nad Mělníkem 6:5
Komentář k utkání s HC Junior Mělník
Hosté přijeli do Teplic s jediným cílem zvítězit a uchovat si tak naději na postup do play-off. Utkání mělo doslova šokující úvod pro domácí. Hned za 66 vteřin skončila akce hostí prvním gólem, který zaznamenal M.Rousek. Za dalších 76 vteřin nato skóroval Příhoda a třetí gól vsítil o minutu později M.Kala. Po této brance odjel Pavel Trnka na střídačku a do klece se postavil junior Zdeněk Halama. Nutno říci, že si vedl po celý zbytek zápasu velmi solidně. Domácí po této gólové smršti se jen velmi těžce vzpamatovávali. Až ve 13. minutě dostali výhodu přesilové hry, ve které se prosadil Jan Šulc, když po střelou po ledě překonal btrankáře Vokurku. Poté dostali možnost přesilové hry hosté, ale dvojice Jan Závada - Jan Šulc se dostala do brejku a doslova si vychutnali Vokurku, který byl bez šance. Domácí se tak vrátili do zápasu a hra se převážně odehrávala v obranné třetině hostí. I ve druhé třetině se domácí snažili o vyrovnání, bohužel vypracované šance nedokázali gólově zhodnotit. Naopak ve 27. minutě fauloval Roman Brabec mělnického R.Kalu v brankové příležitosti a rozhodčí nařídil trestné střílení. To prováděl postižený R.Kala, ale na Zdeňka Halamu nevyzrál. Hosté se gólu dočkali o dvě minuty později, kdy v přesilovce dorazil puk do branky M.Kala. Hra domácích upadla do průměru a zdálo se, že hosté si svůj náskok v pohodě pohlídají. Na začátku třetí třetiny domácí využili přesilovou hru, kdy kombinační akci úspěšně zakončil Maris Delveris. Ve 47. minutě se teplickým podařilo vyrovnat, když opět v oslabení se trefil Jan Šulc. Hosté chtěli mermomocí vyhrát a tak se snažili o útočení. V 53. minutě po buly v obranné části domácích se puk dostal k M.Kalovi a ten trefil levý horní roh Halamovy branky. Mělničtí se dlouho z vedení netěšili, neboť již za necelou minutu projel před branku Jan Závada, ideálně předložil Janu Šulcovi a ten pohodlně doklepl puk do branky, bylo opět vyrovnáno 5:5. Hosté se znovu snažili strhnout vedení na svojí stranu, ale také domácí ohrožovali mělnickou branku. V čase 58.26 si hosté vybrali oddechový čas, brankář Vokurka zůstal na střídačce a šest mělnických hráčů se pokusilo o vstřelení vítězné branky. Jejich záměr však dopadl obráceně, neboť po buly se puk dostal z obranné třetiny domácích a Antonín Hanzl jej v poklidu zavezl až do prázdné branky. V závěrečné minutě si domácí již výhru pohlídali, i když Jan Závada vystrašil brankáře Zdeňka Halamu, když mu odskočil puk a ten nebezpečně projel domácím brankovištěm. Domácí hráči zaslouží absolutorium za to, že po katastrofálním začátku dokázali utkání otočit.
Summary zápasu
Hráno: 24.02.2007
Výsledek: 6:5(2:3,0:1,4:1)
Sled branek: 01.06 (0:1) M.Rousek (David), 02.22 (0:2) Příhoda (Stinka, J.Rousek), 03.23 (0:3) M.Kala (R.Kala), 13.25 (1:3) Šulc (Závada), 16.37 (2:3) Závada (Šulc), 28.46 (2:4) M.Kala (R.Kala), 42.04 (3:4) Delveris (A.Hanzl, Klement), 46.48 (4:4) Šulc (Švejda), 52.26 (4:5) M.Kala (R.Kala), 53.24 (5:5) Šulc (Závada), 58.40 (6:5) A.Hanzl (Delveris, Švejda)
Sestava Teplic: Trnka (4.Halama) - Gill, Mouka, Třeštík, Klement, Brabec, Semecký - Delveris, A.Hanzl, Švejda - Neč, Šulc, Závada - Ptáček, Kožnar, Zámečník
Vyloučení: 5:3
Přesilovky: 2:1